• 7/24 Hizmet
  • ANKARA :0(312) 219 65 19
  • ESKİŞEHİR : 0(222) 323 42 33
  • GSM : 0(532) 687 36 16
Saç Ekiminde Gerçekler
Online Resim Gönderme
Saç Ekiminde ücretlendirme
Saç Ekimi Öncesi Sonrası
Neden Konhair

Ankara Saç Ekimi Fiyatları

Kıl nakli olarak da adlandırılan saç ekimi işlemi, son yıllarda pek çok yerde uygulanan bir işlem haline gelmiştir. Kellikle seyrelme ile veya bölgesel saç kaybı problemi ile karşı karşıya kalan hastaların yaşadığı sorunları ortadan kaldıran saç ekimi işleminin fiyatlandırmasında da birçok faktörün etkisi olduğu söylenebilir.

Ankara Saç Ekimi Fiyatları 2020 

Saç ekimi konusunda fiyatları etkileyecek faktörleri sıralamak gerekirse; saç ekimi operasyonunu yapacak olan merkezin sunduğu özellikler ve avantajlar, uygulamayı yapacak ekipteki kişi sayısı, sorunlu bölgenin yapısı ve genişliği, kullanılacak saç ekim tekniği, ekilecek olan greft sayısı baş etkenler olarak sıralanabilir.
Saç ekimi yapılırken iki farklı teknik kullanılabilir. Bu tekniklerden kısaca bahsedecek olursak;

FUE Saç Ekimi Tekniği;

Follicular Unit Extraction şeklinde açılan FUE  yöntemi, saç ekimi teknikleri arasında dünyada en yaygın şekilde kullanılan tekniktir. Çankaya saç ekim merkezi Metlana, bu yöntemi Ankara’da başarıyla uygulayan merkezlerden bir tanesidir. Kafa derisine kesi atılmasına gerek kalmadan dikişsiz yapılan uygulamada saç kökleri verici olan donör bölgeden özel punchlarla alınarak saçsız alanlara ekilir. 

FUE yönteminde saç kökleri tek tek alındığı için çok kanama olmaz, kesi atılmadığı için dikiş izi kalmaz ve bu sebepler de bu yöntemin en çok tercih edilen yöntem olmasında bir hayli etkilidir.

DHI Saç Ekim Tekniğidir;

Ankara saç ekimi merkezleri tarafından tercih edilen bir diğer yöntem ise DHI Saç Ekim Tekniğidir;
Açılımı Direct Hair İmplatation olarak tanımlanan DHI yöntemi,  saç köklerinin alımı açısından bakıldığında FUE yöntemi ile aynıdır ancak saç ekimi aşamasında saç kanalları açılarak değil de Choi isimli özel kalemlerle direk cilt altına alınmasıyla büyük farklılık gösterir.

DHI yönteminde saç köklerinin direkt olarak cilt altına yerleştirilmesi sebebi ile bu yöntemle yapılan saç ekimlerinde fire oranı FUE’ye göre çok çok düşüktür.  Uygulamayı yapan saç ekim operatörü için de daha kolay olan bu işlemde kanal açılmadığı için kanama olmaz ve bu sebeple görüş alanı da daha nettir. 

Ankara’da En İyi Saç Ekim Merkezi Hangisidir? 

Hem uygun fiyatlara işlem yaptırmak isteyen hem de en iyisi olsun diye araştırma yapanlar için ise en önemli tavsiyemiz, ucuza kaçarak yanlış ekim yapıldığında daha büyük ücret ödemeleri ile karşı karşıya kalabilecekleridir. Saç ekiminde yön olarak yanlış ekilen saçlar, uygulamada yaşanan tecrübesizliklerle yanlış uygulama yapılması ve yüksek oranda fire ile karşı karşıya gelmek yerine piyasada geçerli fiyatlarla güvenilir bir merkeze uygulama yaptırmak önemlidir. 

Bu sitenin içeriği, tıbbi ve cerrahi estetik konularında bilgi edinmek isteyen kullanıcıları bilgilendirme amacı ile hazırlanmıştır. Sitede yer alan bilgiler hiçbir zaman bir hekim tedavisinin veya konsültasyonunun yerini alamaz. Site içeriği kişisel teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilemez. Sitemizde anlatılan tüm cerrahi işlemler bilgi, yorum ve görüntüler, kişileri bilgilendirme amaçlı olup; reklam, tanı ve tedaviye yönlendirme amacı taşımamaktadır.
WhatsApp Hizmet Hattı
Web Tasarım