• TR
  • EN
  • AE
  • 7/24
  • ANKARA :0(312) 219 65 19
  • ESKİŞEHİR : 0(222) 323 42 33
  • GSM : 0(532) 687 36 16
Saç Ekiminde Gerçekler
Online Resim Gönderme
Saç Ekimi Öncesi Sonrası
Neden Metlana

Saç Ekim Sonrasi

Saç ekimi yaptırmayı düşünen hastaların en çok merak ettiği konuların başında ekimden sonra saçlarının doğal görünüp görünmeyeceği,ne kadar sürede iyileşeceği ve ekilen saçların ne kadar sürede uzayacağı gibi sorular gelmektedir.Bu metinde bu konulara açıklık getirilmiştir.

Saçın doğal görülmesi konusu bilinmesi gerekenler bölümünde anlatılmıştır.

Öncelikle operasyon sonrasında hastanın baş kısmı bandaj ile (ekim yapılan ve doku alınan yerler) kapatılır.Operasyonun hemen sonrasında hasta evine gidebilir.İlk iki gün hastanın başını dik pozisyonda tutması ve yatarken sırtüstü pozisyonda uyuması gereklidir.Saç ekimi yapılacak hasta ertesi gün hemen işbaşı yapacak ise başını öne eğerek yapacağı hareketlerden kaçınmalıdır.Eğer bedene dayalı ağır bir işte çalışıyor ise mutlaka 2 gün süreyle çalışmasına ara vermelidir.Aynı zamanda kitap,dergi,bilgisayar klavyesi gibi uygulamalarda başını öne eğerek işlem yapmamalıdır.Tüm bunların nedeni kafa bölgesine opeasyon sırasında enjekte edilen serumun alın bölgesine akarak yüzde,gözde şişlik oluşmasına engel olmaktır.

Operasyondan 3 gün sonra bandaj açılacak ve hastanın ilk yıkaması yapılacaktır.Burada dikkat edilmesi gerekli konulardan biri de özellikle saç ekimi yapılan merkezde bu işlemin yapılmasının sağlanmasıdır.Kimi saç ekim merkezleri başarısız yaptıkları saç ekimlerini hastaya yüklemek için yıkama ve bakımlara neden bulmakta ve hastaya sorumluluğu yüklemeye çalışmaktadır.İlk yıkamada olduğu gibi aynı yıkamalar 4 gün daha sürecektir.Sekizinci gün sonunda kafada kalan kurumuş kalıntılar temizlenerek hastanın kafasındaki kirli görüntü giderilecektir.Yıkama dönemlerinde yani ilk sekiz günlük süre ekimin başarısı için çok önemlidir.Bu dönemde kafanızı sert darbelerden koruyunuz,ekim yapılan bölgeyi kaşımayınız size ekim merkezinde gösterildiği şekilde yıkamalarınızı yapınız ve mümkünse yıkamaların tamamını ekim yaptırdığınız merkezde yapılmasını sağlayınız.

Operasyondan 8 gün sonra hasta normal yaşantısına dönebilir ve yıkamaları her gün yerine eski yaşanısında nasıl ise aynı sıklıkta yapabilir.Ekim yapılan bölgeye dokunulmasında veya kaşınmasında herhangi bir sakınca kalmaz.3 hafta süreyle ağır spor,hamam,sauna,boya gibi işlemlerden kaçınılmalıdır.

Ekili saçlar 2 ile 6 hafta arasında kısmen veya tamamen dökülecektir.Ekili saçların yeniden uzmaya başlaması 3 aydan sonra başlar ve 7-9 ay gibi bir süre sonrasında da hastanın mutlu olcağı seviyeye ulaşır.Kişinin genetik yapısına  bağlı olarak bu süre 1 yıla kadar uzayabilir.

 

Ankara Saç ekimi iletişim bilgilerimiz :

Tel : 0.312.219 65 19    Gsm : 0.532.687 36 16

 

 

ETİKETLER

Bu sitenin içeriği, tıbbi ve cerrahi estetik konularında bilgi edinmek isteyen kullanıcıları bilgilendirme amacı ile hazırlanmıştır. Sitede yer alan bilgiler hiçbir zaman bir hekim tedavisinin veya konsültasyonunun yerini alamaz. Site içeriği kişisel teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilemez. Sitemizde anlatılan tüm cerrahi işlemler bilgi, yorum ve görüntüler, kişileri bilgilendirme amaçlı olup; reklam, tanı ve tedaviye yönlendirme amacı taşımamaktadır.
WhatsApp Hizmet Hattı
Web Tasarım