• TR
  • EN
  • AE
  • 7/24
  • ANKARA :0(312) 219 65 19
  • ESKİŞEHİR : 0(222) 323 42 33
  • GSM : 0(532) 687 36 16
Saç Ekiminde Gerçekler
Online Resim Gönderme
Saç Ekimi Öncesi Sonrası
Neden Metlana

Saç Ekim Öncesi

Saç ekiminde en önemli konulardan biri de ön saç çizgisinin belirlenmesidir.Her insan farklı baş yapısına sahip olduğundan ön saç çizgisi için bir şablon geliştirmek mümkün değildir.Kişinin kafa yapısına,yüz yapısına ve saç kayıp oranına göre ön saç çizgisi belirlenir.Kişi ön saç çizgisini tamamen kaybedecek şekilde saç dökülmesine maruz kalmış ise kullanılacak milimetrik ölçekler yardımıyla 1/3 oranı  yani çene altı burun ucu yüksekliği  ve burun yüksekliğine  aynı oranda  iki kaş arasından aynı ölçü alınarak alın ortasındaki başlangıç çizgisi belirlenir.Daha sonra her iki tarafta simetrik olacak şekilde şakalara doğru kişinin kafa yapısına göre 1-3cm arasında yükseltilerek kavis vermek suretiyle mevcut saçlarla birleştirilir.Birleşim yerinde özellikle oval bir görüntü verilerek doğal bir görüntü sağlanır.

Saç  çizgisi saç ekiminin en önemli aşamalarından biri olduğu için ön saç çizgisinin belirlenmesi mutlaka bu konuda çok deneyimli  kişiler tarafından yapılmalıdır.Burada yapılacak bir hata saçın doğal görünmemesine neden olur ve geri dönüşü yoktur.

Bununla birlikte ön saç çizgisine ekim yapılacak saç kökleri tekli olanlardan seçilmeli ve kişilerin saç çıkış yönüne göre doğru açılarla ekim yapılmalıdır.Burada dikkat edilmesi gereken bir diğer konu da ön saç çizgisine ekim yapılırken kökler tek bir sıra halinde dizilmemelidir.Ön çizgiye verilecek girinti ve çıkıntılar saçın doğal görünmesini sağlayacaktır.

 

Saç Ekimi Ankara için iletişim bilgilerimiz:

Tel : 0.312.219 65 19  Gsm :0.532.687 36 16

 

VİDEOLAR

ETİKETLER

Bu sitenin içeriği, tıbbi ve cerrahi estetik konularında bilgi edinmek isteyen kullanıcıları bilgilendirme amacı ile hazırlanmıştır. Sitede yer alan bilgiler hiçbir zaman bir hekim tedavisinin veya konsültasyonunun yerini alamaz. Site içeriği kişisel teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilemez. Sitemizde anlatılan tüm cerrahi işlemler bilgi, yorum ve görüntüler, kişileri bilgilendirme amaçlı olup; reklam, tanı ve tedaviye yönlendirme amacı taşımamaktadır.
WhatsApp Hizmet Hattı
Web Tasarım