• TR
  • EN
  • AE
  • 7/24
  • ANKARA :0(312) 219 65 19
  • ESKİŞEHİR : 0(222) 323 42 33
  • GSM : 0(532) 687 36 16
Saç Ekiminde Gerçekler
Online Resim Gönderme
Saç Ekimi Öncesi Sonrası
Neden Metlana

Ankara Saç Ekimi

Saç ekimi erkekler için rahatsız edici durumlardan biri olan kelliğe karşı geliştirilmiş en mucizevi yöntemlerden biridir. Genetik yatkınlık,  stres, hastalık veya cilt problemlerinden dolayı yer yer veya tamamen saç kaybı yaşayan kişiler için son aşamada tercih edilen saç ekimi sayesinde peruk, protez saç gibi tak çıkar uygulamalar yerine kalıcı bir çözüm sağlanmış olur. Sağladığı kolaylıklar, kalıcılığı ile kellik sorunu ile boğuşanların en çok tercih ettiği bu yöntemle artık gür saçlara kavuşmak bir hayli kolaylaşmıştır.

Ankara Saç Ekim Merkezi 

Metlana, hastalarına teknolojinin getirdiği tüm imkanları kullanarak hiç dökülmemiş gibi sağlıkla uzayan saçlara sahip olmalarını sağlar.  Sektöründeki tüm yenilikleri yakından takip eden Metlana, Ankara saç ekimi sonuçları açısından bakıldığında hem kadınlarda hem de erkeklerde karşımıza çıkan saç kaybı sorununu tamamen ortadan kaldırabilmektedir. 

Greft adı verilen ve enseden, boyundan alınan sağlıklı saç köklerinin seyrelme olan bölgelere ekilmesi şeklinde anlatılan saç ekimi uygulaması merkezimizde profesyonel bir şekilde gerçekleştirilmektedir.  

Saç Ekimi Yaptırdıktan Sonra İyileşme Süresi Ne Kadardır?

Saç ekimi süreci tamamlandıktan sonra ilk 3 gün epey önemlidir. Bu sürede yatış pozisyonunuzdan başınızı yasladığınız yere kadar dikkat etmeniz gerekir. Bu üç günün sonunda ilk yıkama işlemi yapılabilir ancak bu da merkezlerde gerçekleştirilir. Saç ekimini yapan uzman eşliğinde zararsız dokunuşlar ve özel şampuanlarla yıkanan saçların ardından bir 10 gün boyunca deride kabuk kabuk soyulmalar görülür. Bunun ardından iyileşme hızlanır ve yaklaşık 4 – 6 ay arasında yeni saçlarınızın uzaması başlar. 

Saç Ekimi Sonrası Bakım Nasıl Olmalıdır?

Saç ekimi sonrasında hastalar kendilerine hem içeriden hem de dışarıdan bakım yapacakları ciddi korumalı bir döneme girmelidirler. Ankara saç ekimi yorumları araştıranların karşısına bu dönemde birçok bakım önerisi çıkacaktır. Peki bu süreç nasıl olacak derseniz;

İlk olarak her dönemde olduğu gibi bu dönemde de beslenmeye dikkat etmek sizin için faydalı olacaktır. Yeni yeni çıkmaya hazırlanan saç köklerinin bundan sonraki hayatınızda güçlü ve sağlıklı olması için saç için faydalı gıdaları tüketmeye özen göstermelisiniz.

Özellikle B- Kompleks vitaminler saçın sağlıklı büyümesinde önemli bir role sahiptir ancak bu sürede aspirin ginseng, E vitamini gibi kanı sulandırma özelliğine sahip ilaçlar ve takviyeler kullanılmamalıdır.. Bun un dışında saç ekiminden hemen sonra dikkat edeceğiniz noktalar ise;

İlk gece hastaların sırtüstü yatmaları gerekir çünkü yüzüstü yatışlarda sağa sola dönerek zarar verebilirsiniz.
Yine ilk günlerdeki hassas süreci atlatana kadar kazak, boğazlı body, t-shirt gibi giysileri yerine önden açılma şansı olan gömlek, hırka gibi giysiler giymelisiniz.

Saçlarınıza 15 gün boyunca kuaförlüğe dahil hiçbir işlem yaptırmamalısınız. Daha sonra makasla kesilebilir ancak farklı tüm işlemler için 45 gün beklemeniz gerekecektir.

Alkol ve sigara kullanımı kesilmelidir.

Yaklaşık iki hafta boyunca saç ekimi yapılan bölgeyi güneşten korumalısınız.

Saç ekiminden birkaç hafta sonra bu bölgede yoğun bir dökülme yaşanabilir. Buna şok dökülme denir ve hastaların tamamına yakınında görülen bir durumdur bu durumdan korkmamanızı bunun da bir süreç olduğu unutmamanızı tavsiye ederiz.

Son olarak bu tavsiyelerin dışında saç ekiminizi yapacak uzman tarafından verilen tavsiyelere bire bir uymanız bu süreci sağlıklı bir şekilde bitirmeniz için yeterli olacaktır. 

Ankara Saç Ekimi Merkezleri

Saç ekimi, kellik sorunuyla karşı karşıya kalan erkeklerin yanı sıra yaralanmalar, genetik sebepler, bazı hastalıklardan dolayı bölgesel saç kaybı yaşayan kadınlar arasında da en çok tercih edilen yöntemlerden biridir.

Profesyonel ekibi ve uzman doktorları ile ağrısız ve acısız bir şekilde saç ekimi yapan Metlana, tüm işlemlerini hastane ortamında steril bir ameliyathanede gerçekleştirir. Bu sebeple Ankara saç ekim merkezi tavsiye aramalarında karşınıza en çok çıkan isimlerden biri olan Metlana, toplamda 4 – 8 saat arasında süren operasyonlarla hastaların eski gür saçlı günlerine dönebilmelerini sağlamaktadır.

Saç ekimi yaptırmak isteyenler arasında en merak edilen soru ise şüphesiz ağrı veya acı hissi olup olmadığıdır. Bu soruya yanıt vermek ise çok kolay! Metlana tarafından gerçekleştirilen saç ekimi operasyonlarında lokal anestezi uygulaması yapıldığı için hastalar hiçbir acı hissetmez. Kelleşme yaşanan bölgenin genişliğine göre süresi değişen operasyonlarda ense ve boyun bölgesinde ön tarama sonrasında belirlenen sağlıklı saç kökleri alınarak saç kaybı olan bölgelere tek tek ekilir. 

Merkezimizde FUE ve DHI olmaz üzere iki yöntemle uygulanan saç ekiminde kişilerin tercihinden ziyade uzmanların tavsiyelerine göre tercih yapmak daha uygundur. İki yöntem de başarılı sonuçlar verirken uygulamasal farklılıklarla DHI yönteminin daha az fire ile sonuç verdiğini söylemek mümkündür.

Bunun sebebi ise FUE yönteminde saç kanalları açılarak köklerin buralara ekimi sağlanırken, DHI yönteminde kullanılan özel kalemlerle saç kökleri direk olarak derinin altına yerleştirilir. Siz de Ankara’da saç ekim merkezleri arasında başarılı bir şekilde yapılan uygulamalarıyla en çok tavsiye edilen firmalar arasına giren Metlana ile iletişime geçerek siz de işlemler hakkında daha detaylı bilgi alabilirsiniz

Bu sitenin içeriği, tıbbi ve cerrahi estetik konularında bilgi edinmek isteyen kullanıcıları bilgilendirme amacı ile hazırlanmıştır. Sitede yer alan bilgiler hiçbir zaman bir hekim tedavisinin veya konsültasyonunun yerini alamaz. Site içeriği kişisel teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilemez. Sitemizde anlatılan tüm cerrahi işlemler bilgi, yorum ve görüntüler, kişileri bilgilendirme amaçlı olup; reklam, tanı ve tedaviye yönlendirme amacı taşımamaktadır.
WhatsApp Hizmet Hattı
Web Tasarım