• TR
  • EN
  • AE
  • 7/24
  • ANKARA :0(312) 219 65 19
  • ESKİŞEHİR : 0(222) 323 42 33
  • GSM : 0(532) 687 36 16
Saç Ekiminde Gerçekler
Online Resim Gönderme
Saç Ekimi Öncesi Sonrası
Neden Metlana

Kaş ve Sakal Ekimi

SAKAL EKİMİ

 

Sakal, bıyık gibi erkekler arasında hem aksesuar olarak hem de çeşitli sosyal statülerin simgesi olarak  olarak kullanılmaktadır.

 

Birçok erkek hayatının çeşitli dönemlerinde sakal bırakmıştır. Sakalın erkek hayatındaki önemi, çok çeşitli sakal kesimlerinin ortaya çıkmasına ve erkeklerin kendilerini bu seçimlerle ifade etmelerine sebep olmuştur.

 

Yaralanma, yanık veya başka bir sebep sonucu bir bölgede sakalın çıkmaması ya da seyrek/az çıkması sonucunda sakal ekimi operasyonuna ihtiyaç duyulmaktadır. Ameliyat izleri sonrasında oluşan sakal kayıplarında da sakal ekimi yapılabilir.

 

Sakal ekimi genetik olarak dökülmeyen bölge olan ense bölgesinden alınan kişinin kendi saçları ile yapıldığı için, ekim sonrası doğal görünüm kazanılacak ve hasta kalıcı sakallara kavuşulmuş olacaktır.

 

Operasyon fue saç ekimi operasyonunda yapıldığı gibi yapılmaktadır. Ense bölgesinde genetik olarak dökülmemek için kodlanmış saç kökleri, sakal ekimi yapılacak yerde açılan kanallara yerleştirilir.

 

 

SAKAL EKİMİNDE DHI TEKNİĞİ

 

 

Sakal ekiminde FUE tekniğine alternatif olarak DHI tekniği de kullanılabilir.Bu yöntemde köklerin alımı FUE tekniği ile aynıdır.Ancak ekim aşamasında cilde köklerin yerleştirileceği kanallar açılmaz.DHI tekniğinde kullanılan özel Choi kalemlerinin içine kökler yerleştirilerek direkt cilt altına bu kalem yardımıyla yerleştirilir.DHI tekniği sakal ekiminde daha etkili bir yöntemdir.

 

Avantajları fire oranının daha düşük olması,daha sık ekim yapılabilmesi ve iyileşme sürecinin daha kısa olması şeklinde sıralanabilir.DHI yönteminin FUE’ye göre tek dezavantajı daha maliyetli olmasıdır.

 

Ankara için iletişim bilgilerimiz:

Tel : 0.312.219 65 19   Gsm: 0.532 687 36 16

 

ETİKETLER

Bu sitenin içeriği, tıbbi ve cerrahi estetik konularında bilgi edinmek isteyen kullanıcıları bilgilendirme amacı ile hazırlanmıştır. Sitede yer alan bilgiler hiçbir zaman bir hekim tedavisinin veya konsültasyonunun yerini alamaz. Site içeriği kişisel teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilemez. Sitemizde anlatılan tüm cerrahi işlemler bilgi, yorum ve görüntüler, kişileri bilgilendirme amaçlı olup; reklam, tanı ve tedaviye yönlendirme amacı taşımamaktadır.
WhatsApp Hizmet Hattı
Web Tasarım